Dijital İnsan Kaynakları Yönetimi, Idenfit

Dijital İnsan Kaynakları Yönetimi, Idenfit

Idenfit, geleneksel PDKS (Personel Devam Kontrol Sistemleri) sistemlerine getirdiği yazılımsal yenilikler ile firmalara çalışan puantajlarını takip etme ve çalışan yönetimi noktasında birçok kolaylık sağlıyor. Idenfit ile personeller kolay ve güvenli bir şekilde tanımlamanabilir, izlenebilir ve yönetilebilir.

Verimli bir iş gücü yönetimi için gerekli olabilecek tüm modülleri bünyesinde toplayan Idenfit, birbirine entegre olabilen ve istenildiğinde ayrı ayrı da kullanılabilen 16’dan fazla modülü ile küçüklü büyüklü birçok şirketin farklı ihtiyaçlarına yönelik çözümler üretmektedir. Idenfit sistemi internet bağlantısının olduğu her yerden, her zaman ulaşılabilir bir bulut platformdur.

IDENFİT MODÜLLERİNDEN ÖNE ÇIKANLAR

İnsan Kaynakları Yönetimi

Idenfit insan kaynakları yönetim yazılımı ile çalışanlara ait tüm özlük bilgileri, zimmet bilgileri, performans, eğitim, sağlık ve döküman bilgileri idenfit’in güvenilir bulut sistemine kaydedilir ve istenilen zamanda kolayca ulaşılabilir.

Idenfit ile çalışanlar ile ilgili tüm süreçler zahmetsiz yönetilir ve böylelikle insan kaynakları departmanının iş yükü hafiflemiş olur..

İnsan Kaynakları Yönetiminde Öne Çıkanlar:

Idenfit Özlük Dosyası

İş Kanunu’nun “işverenler, yönetimi altında çalışan her işçi için özlük dosyası tutmalıdır” maddesi ile tüm işletmelerin özlük tutması zorunlu hale gelmiştir. Kanunda bahsedilen özlük dosyasında işçiye ait kimlik bilgileri, tüm resmi belge ve kayıtlar saklanmalıdır. Ve bu bilgiler işçinin çıkarları doğrultusunda gizli tutulmalıdır. Idenfit özlük dosyası bu noktada işverenlere kolaylıklar sağlamaktadır.

Idenfit özlük dosyasında;

  • Personele dair kimlik, finansal, sosyal medya, yetkinlik vb. gibi birçok bilgiyibarındırır.
  • Personellerin giriş çıkış bilgileri, yaklaşan izinleri ya da geçmişe dönük aldığı izinler aynı panel üzerinde kolayca görüntülenebilir.
  • Idenfit sistemi özelleştirilebilir alanlar tanımaktadır.
  • Personelin kişisel verileri KVKK (Kişisel Verileri Koruma Kanunu) kuralları gereğince anonim olarak tutulur.
  • Personeller ile ilgili tüm bilgilere mobil ya da web üzerinden istenilen herhangi bir zaman internetin olduğu her yerden ulaşılabilir.

360 Derece Performans Yönetimi

Bugün birçok şirket için en önemli konulardan biri performans. Verimliliği önemseyen tüm iş yerleri için performans yönetimi olmazsa olmaz bir sistemdir.

Günümüzde birçok insan kaynakları uzmanı, performans değerlendirme yapabilmek için excel vb. programları kullanmaktadırlar. Bu yöntem yeterince şeffaf olmadığı gibi, karmaşıktır.

Idenfit’in 360 derece performans yönetimi, personellerin kendileri, astları, üstleri ve eşdeğerli arasında, periyotlar bazında KPI (Anahtar Performans Göstergesi) belirlenerek yapılır. Idenfit sizin için hazırlanmış hazır şablonların yanında, özelleştirilebilir performans değerlendirme formları da sunmaktadır.

Nerede olursanız olun, çalışanlarınızın performansları ile ilgili tüm süreçlere hakim olabilirsiniz.

idenfit-minzo-medya

Feedback ( Geri Bildirim )

Yöneticiler ve çalışanlar arasında anlık olarak performans, görev atama, anket veya durum güncellemesi bildirimleri.

Onboarding – Offboarding

İnsan kaynakları departmanı için en yoğun olan personellerin işe alım ve işten çıkış süreçlerinin mükemmel ve eksiksiz bir şekilde yönetilebilmesi için tasarlanmış sistem. Idenfit ile, işe alım ve işten gibi süreçleri otomatik olarak ilerler.

Eğitim Yönetimi

İş süreçleri içerisinde, iç veya dış kaynaklarla düzenlenen eğitimlerin süreç ve sonuçları takip edilir.

Belgeler

Çalışanların diploma, sertifika, ehliyet, kimlik kartı, fesih belgeleri, sözleşmeleri, uygunluk formları ve doğrudan doldurdukları tüm belgeler dijital ortamda güvenli bir şekilde saklanır.

Maliyet

Çalışanların prim, maaş, yol yardımı, çocuk yardımı vb. durumlarının şirkete olan maliyeti şeffaf olarak tutulur.

Yan haklar

Personellerin özel sağlık sigortası, araba, spor salonu üyeliği vb. hangi yan haklara sahip olacağının yönetimi yapılır.

Giderler

Şirket bünyesi içinde veya dışında yapılan harcamalar, tüm giderler gerçek zamanlı olarak takip edilir. Çalışanlar şirket dışında oldukları zaman makbuzların fotoğrafını çekip sisteme anlık olarak yükleyebiliyorlar. Tüm giderler sistemde kayıtlı olarak tutuluyor.

Böylece, yöneticiler giderlerden anlık olarak haberdar olabiliyorlar.

Sağlık

Çalışanların sağlık durumları, kullandıkları ilaçlar, alışkanlıkları, kısacası tüm sağlık geçmiş bilgileri sistemde kayıtlı tutuluyor.

Zaman Yönetimi Modülü

Çalışanların işe giriş-çıkış kayıtlarının tutulduğu, puantaj olarak da bilinen, çalışan çalışma sürelerinin kaydedildiği bulut tabanlı bir sistemdir. Geleneksel personel devam kontrol sistemleri, bulut tabanlı olmayıp kurulum gerektiren sistemlerdir. Idenfit’in bulut bir platform olması kullanıcılarına istedikleri her yerden sistemlerine özgürce erişme imkanı vermektedir.

Excel’de puantaj dönemi bitti!

Personel devam kontrol takibi yapan bulut tabanlı birçok sistem puantaj için gerekli olan giriş-çıkış kayıt bilgilerini işletmelerden talep etmektedir. Yani, insan kaynakları departmanı giriş-çıkış bilgilerini excel veya benzeri programlar ile manuel olarak girilmek zorunda kalmaktadırlar. Bu da, ekstra çaba ve zaman demektir.

Idenfit, çalışanların işe giriş-çıkış bilgilerini mobil, tablet uygulamaları veya biyometrik ve RFID okuyucular aracılığıyla alır, alınan verileri sisteme otomatik olarak kaydeder ve bulut sunucularda yedekler.

Şirket politikasına uygun vardiya ve mola planları yapılır. Çalışanların fazla veya az mesai hesaplanmasında büyük kolaylıklar sağlar. Yöneticiler sistem üzerinden gerçek zamanlı olarak iş yerinde olan veya olmayan çalışanları görebilirler.

İzin Yönetimi

Idenfit izin modülü ile, izin talepleri, yaklaşan izinler, yıllık izin hesaplaması gibi uzun ve karmaşık olan izin süreçleri tek bir tıklama ile sonuçlandırılabilecek kadar kolaylaştırılır. İlk talepten son onaylamaya kadar tüm süreç birkaç tıklama ile halledilebilir. Çalışanlar mobil uygulama üzerinden tarih aralığı belirterek izin talebinde bulunabilirler, yöneticiler de sistem üzerinden talep edilen izinleri görebilir, onaylayabilir veya reddedebilir. Reddedilen ya da onaylanan izinler çalışanın ekranına bildirim olarak düşer. Yöneticiler, tek bir ekran üzerinden yaklaşan izinleri, izinde olan çalışanlarını renk skalası ile görebilirler.

Detaylı bilgi almak için idenfit.com’u ziyaret edin.

Mutluluk paylaştıkça artar 🙂

Kaynak: Dijital Ajanslar

Görüşme Başlat
Yardım Alın !
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz ?