Promosyon Ürünleri ve Faydaları

Promosyon Ürünleri Bir Firmaya Ne Gibi Faydalar Sağlar?

Reklam çok geniş bir alan, ne zaman hangi şekle bürüneceği ve hangi formatta ortaya çıkacağı belli olmuyor. TDK’nin “özendirme” şeklinde tanımladığı promosyonun İngilizcesi “promotion”. Anlamı da “yükseltmek, gelişmesine yardımcı olmak”.

Bir ürünün promosyon ürünleri kümesinin içine girebilmesi için ürünün reklam amacıyla, ücretsiz bir şekilde dağıtılması gerekir. Günlük hayatta en çok kullandığımız ürünler, promosyon ürünü olarak karşımıza çıkıyor çünkü amaç, tanıtım yapmak. Promosyon kalem, promosyon ajanda, promosyon masa takvimi, anahtarlık , USB, powerbank, gibi ürünlerden bahsediyoruz, hani her zaman ya elimizin altında ya da gözümüzün dibinde olan.

Peki, bu devirde kim kime neden bedavaya bir şeyler versin? İşte o nedenler:

Selam, Sizi Bir Yerden Tanıyorum

Promosyon ürünler markanın tanınmasını sağlar. Kim ihtiyacı olan bir ürünü ücretsiz bir şekilde elde etmişse unutur ki? Bunu hediye almak gibi de düşünebilirsiniz. Tanıtım amacıyla kurulan stantlar, marketlerin en yüz güldüren bölümleri değil mi hâlâ?

İrtibatı Koparmayalım

Promosyon ürünlerini belli dönemlerde müşterilerinize ulaştırmayı pazarlama stratejinize dahil ederek, onlarla sürekli olarak iletişimde kalmayı da sağlamış, hedef kitlenize uygun mekânlarda ve zamanlarda promosyon ürünlerinizi dağıtarak aynı zamanda reklamınızı da yapmış olursunuz. Ve belli bir düzene oturan her iletişim, bir süre sonra alışkanlık yaratır. Müşterilerinizle aranızda oluşturacağınız bağ açısından önemli bilgi, dikkat!

Aaa, Bu Reklam?

Promosyon ürünleri ile akılda kalıcılığı sağladınız, hedef kitlenize kendinizi tanıttınız, müşterileriniz sizi çok seviyor. Her şey harika. Yapacağınız diğer reklam çalışmaları, bu sağlam temel nedeniyle daha çok ilgi görür. En önemlisi de yarattığınız olumlu algı nedeniyle satışlarınız da doğal olarak yükselir. Az değilsiniz.

Promosyon Ürünlerinde Farklılaşma Nasıl Sağlanır?

Şapkaydı, ajandaydı, çantaydı, kalemdi bu tür promosyon ürünler yerine daha orijinal fikirlerle ve tasarımlarla hedef kitlenize ulaşmak istiyorsanız, işte size birkaç öneri:

Markanıza uygunsa insanların ürünlerinizi/hizmetlerinizi deneyebilecekleri kuponlar hazırlayabilirsiniz.

Promosyon ürünlerinizin yanında insanların ufuklarını açacak, hayatlarına dokunacak bilgiler paylaşabilirsiniz (Ürünün/hizmetin konseptine bağlı olarak).

“Bu ürün kaç farklı şekilde ve nasıl kullanılabilir?” gibi yaratıcı temalarla promosyon ürününüzü tasarlayabilir/dağıtabilirsiniz.

Tüketiciyle birebir ilişki kuracağınız ortamlarda bulunabilirsiniz (Firma ziyaretleri, konferanslar, partiler gibi.).

E, takvim dağıtmayın? Gözlük dağıtın, o da hep gözümüzün önünde olan bir şey sonuçta. 🙂

Kaynak: Bionluk

 

Promosyonun Faydaları Nelerdir?

Promosyon, markanızı, firmanızı, logonuzu, ürünlerinizi reklamınızın yapılacağı hedef kitleye tanıtan bir reklam aracıdır.Promosyon malzemeleri sizin ürünlerinizi tanıtmak firmanızı duyurmak ve marka değerinizi yükseltmek için mutlaka kullanmanız gereken ajanda, katalog, takvim, kalem, çakmak, broşür, ıslak mendil gibi ürünlerdir.Promosyon mal,ürün ve hizmetlerinizle ilgili reklam kampanyalarınızı daha aktif ve etkin potansiyel müşterilerinize duyurabilmeniz adına dikkat çekici kalıcı bir etkendir.

Promosyon ürünleri;

•    Markanızın ve firmanızın tanınmasını sağlar,
•    Marka değerinizin yükselmesine  yardımcı olur,
•    Müşteriyle devamlı iletişim kurmanızı sağlar,
•    Markanızı hedef kitlenize tanıtır,
•    Logonuzun tanınmasını sağlar,
•    Sloganlarınızın akılda kalmasını sağlar.

Kaynak: reklam.com.tr

 

Kıbrıs Promosyon | Marka değerinize değer katar.

Görüşme Başlat
Yardım Alın !
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz ?